دکوراسیون

چگونه اتاق پذیرایی مدرن داشته باشیم؟ راهنمای جامع + عکس

راهنمای جامع طراحی اتاق پذیرایی مدرن

پذیرایی مکانی است که تمام افراد خانه در آن گرد هم می‌آیند. نقطه کانونی خانه اینجا است. خانواده و مهمانان در آن جمع می‌شوند و به صحبت‌های روزانه و بگو و بخند می‌پردازند. به همین جهت بسیار مهم است که این فضا نه تنها آسایش و راحتی کامل را برای همه به وجود آورد. بلکه در کنار آن کاربرد کافی هم داشته باشد. تسلط بر چنین ایده‌ای چالش راحتی نیست. در همین راستا ما تنوعی از ایده‌هایی را که توسط بهترین طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد شده‌اند جمع آوری نمودیم. تا به شما در طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی مدرن الهام بخش باشیم. این ایده‌ها بسته به تصور شما از آن چیزی که از یک پذیرایی ایده آل در ذهنتان دارید قابل استفاده خواهند بود.

نورپردازی مهم ترین معقوله چیدمان اتاق پذیرایی مدرن

انتخاب لامپ‌هایی که در زیر پوسته اتاق مخفی می‌شوند باعث می‌شود تا شما هم فضای بیشتری در اختیار داشته باشید و هم عمق دیوارهای فضا را بیشتر کنید. با این کار اتاق بزرگ‌تر به چشم می‌آید. و در کنار آن نور غیر مستقیم چراغ‌ها جلوی خستگی چشم را می‌گیرد. لامپ‌های هوشمند در تنوع وسیعی و با ابعاد و شکل‌های متنوع قابل خرید هستند. در کنار چراغ‌های اصلی خانه تعدادی از آن‌ها را برای روشنایی ملایم به کار ببرید.

تنها یک قالیچه و یا یک فرش بزرگ به کار ببرید

پهن کردن یک فرش یا قالی بزرگ حتی در دکورهای پر رنگ و جسورانه ترفندی است که باعث بزرگ نشان دادن فضای شما می‌شود. بر خلاف فرش‌های کوچک نوع بزرگ خطوط بصری اتاق را در هم نمی‌شکند. که باعث می‌شود تا یک نقطه مرکزی در پذیرایی ایجاد نمایید. و باقی فضای را بر مبنای آن بچینید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر از گوشه اتاق شروع کنید. تا فضای بیشتری برای چیزهای دیگر داشته باشید.

اگر سقف بلندی در اختیار دارید حتماً از آن بهره مند شوید

در صورتی که مساحت چندانی برای طراحی دکوراسیون ایده آل خود ندارید، می‌توانید این نیاز خود را با انتقال آن به سقف برطرف نمایید. به این صورت که از پنجره‌های مرتفع‌تر با پرده‌های بلند استفاده کنید. همنینطور کاغذ دیواری‌هایی که جزئیات بیشتری در آن‌ها مشهود است در چنین حالتی جذابیت بیشتری خواهند داشت. پیشنهاد ما این است که از یک پرده تک رنگ با ظاهری ساده‌تر استفاده کنید. و دیوارها را با کاغذ دیواری و یا نقاشی‌های ریز جزئیات پر کنید.

اتاق پذیرایی

قفسه های دیواری بسازید

فرقی نمی‌کند چه در حال بازسازی اتاق پذیرایی مدرن و خانه باشید و یا تنها به فکر تغییر گوشه‌ای از دکور خانه باشید. قفسه‌های دیواری به شما کمک خواهند کرد که فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم دکوری منزل داشته باشید. این قفسه‌ها را طوری بسازید که قسمت پایینی آن‌ها بزرگتر باشند. همینطور رنگ آن‌ها را با رنگ دیوار یکسان کنید.

در صورت علاقه می توانید برای دیوارها از رنگ تیره استفاده کنید

رنگ‌های تاریک و براق پس زمینه‌ای مناسب را برای لوازم ساده و خط دار ایجاد می‌کنند. اگر اثاث‌های شما بیشتر به رنگ‌های روشن و جیغ هستند شاید بهتر باشد که به فکر تیره کردن رنگ اتاق باشید. تیرگی باعث می‌شود تا پر رنگیوسایل شما بیشتر به چشم بیاید. نور توسط رنگ‌های تیره بیشتر جذب می‌شود و این مسئله جلوه‌ای متفاوت به لوازم دکوری شما اضافه می‌کند.

صندلی های مدل تابی یا آویزی

جدا از جذابیت و سرگرم کننده بودن صندلی‌های تابی به نظر می‌رسد که این لوازم در حال حاضر جایگاه ویژه‌ای در میان طرح طراحان دکوراسیون داخلی پیدا کرده‌اند. و از آن مهمتر اینکه این صندلی‌ها در فضاهای کوچک کاربرد بیشتری پیدا می‌کنند. زیرا صندلی‌های معمولی به نسبت فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.

اجازه دهید نور طبیعی به داخل جریان پیدا کند

اگر مکان اتاق پذیرایی مدرن شما طوری است که نور طبیعی زیادی دریافت می‌کند، به هیچ عنوان جلوی آن را با پرده‌های تیره نگیرید. جریان داشتن نور خوشید باعث باز شدن فضای اتاق می‌شود. مهم نیست اگر پنجره‌های کوچکی در اختیار دارید. تا جایی که می‌شود نور را به داخل راه دهید.

آز آیینه هم استفاده کنید

آیینه‌ها اتاق‌های کوچک را بزرگتر جلوه می‌دهند. اگر در اتاق طاقچه‌ای دارید روی آن یک آیینه بزرگ نصب کنید. و یا تابلویی بزرگ سفارش دهید و در داخل آن یک آیینه قرار دهید. حتی می‌توان با قسمتی از دیوار را با آیینه‌های کوچکتر کاشی کاری کرد.

اتاق پذیرایی مدرن

تلویزیون نباید به عنوان مرکز اتاق پذیرایی قرار بگیرد

درست است که تلویزیون در بیشتر خانه‌ها به مرکز کانونی تبدیل شده است. اما تا جای ممکن سعی کنید دکور را طوری بچینید تا همه چیز حول محور تلویزیون نچرخد. به عنوان مثال مبلمان را طوری بچینید که افراد روبروی هم قرار بگیرند. یا مبلمان را در کنار قفسه‌ای از کتاب‌ها قرار دهید و در گوشه هم تلویزیون را قرار دهید. به خاطر بسپارید که تلویزیون هم مانند سایر لوازم دیگر بخشی از مجموعه دکوراسیون است. و باید در کنار آن‌ها قرار بگیرد.

اگر ب دنبال این هستید که بهترین و مدرن ترین اتاق پذیرایی را داشته باشید روی لینک خرید لوازم دکوراسیون داخلی بزنید.

مبلمان را در وسط اتاق هم می توانید قرار دهید

حتماً لزومی ندارد که مبل‌ها و صندلی‌های شما به دیوار چسبیده باشند. اگر فضای کافی برای چنین کاری را در اختیار دارید. مبل‌ها را به وسط اتاق بیاورید. و فضایی را در پشت آن‌ها ایجاد کنید. این کار به عرض اتاق اضافه می‌کند. در چنین مواقعی  از مبلمان راحتی و پهن استفاده کنید.

چیدمان اتاق پذیرایی

فضای بیرون را با اتاق پذیرایی مدرن همگام کنید

اگر پذیرایی شما به حیاط متصل است سعی کنید این دو را با هم ترکیب کنید. با این کار فضای شما بسیار بزرگتر می‌شود. سعی کنید درب متنهی به حیاط را با یک درب کشویی جایگزین کنید. پنجره‌های رو به حیاط را خالی تر بگذارید. تا از داخل دید بیشتری نسبت به بیرون داشته باشید.


در آخر به یاد داشته باشید که در دکوراسیون مدرن لوازم غیر ضروری مثل ظروف دکوری جایگاهی ندارند. در انتخاب رنگ‌ها بسیار دقت کنید. رنگ انتخابی شما باید با لوازم همخوانی داشته باشند. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید از رنگ‌های روشن بیشتر استفاده کنید. زرد و سبز کمرنگ و استخوانی برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند. همه چیز را با هم ترکیب کنید. همانقدر که دیوارهای اتاق اهمیت دارند سایر قسمت‌ها هم مهم هستند. برای کف اتاق الگوهای مناسب در نظر بگیرید و آن را با لوازم دیگر هماهنگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *