مسافرت

لوازم لازم برای مسافرت

لوازم لازم برای مسافرت

چه امکانات و لوازمی برای داشتن یک سفر آسوده لازم است؟

بستن و آماده سازی لوازم مورد احتیاج سفر، ممکن است گمراه کننده باشد. بسیاری از افراد نمی‌توانند در هنگام سفر در انتخاب لوازم مورد نیاز و ضروری درست تصمیم گیری کنند. اگر سفر مهمی در پیش دارید، از این راهنما برای یادآوری چیزهایی که قبل از شروع به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید، استفاده نمایید. از ژل‌های ضد عفونی کننده تا لباس‌های مورد احتیاج، اینکه چگونه چمدان خود را ببندیم تا به مشکلات اساسی بر نخوریم فرآیندی مهم است.

البته در مجموع همه این‌ها به این بستگی دارد که چه نوع سفری را در پیش دارید. ممکن است سفری کاری باشد یا کوه نوردی و حتی خانوادگی، به همین جهت ما سعی کرده‌ایم لوازم مورد احتیاج هر نوع سفری را به صورت عمومی در این مقاله بیاوریم.

وقتی حرف از بستن چمدان می‌آید، بهترین راه برای این کار استفاده حداکثری از فضای داخل چمدان است. تا کردن مناسب لباس‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها است. یادتان باشد وسایل سنگین‌تر در قسمت پایینی جا می‌گیرند. لوازمی که امکان ریزش دارند مثل شامپو و یا خمیر دندان، در داخل کیسه‌های پلاستیکی قرار می‌گیرند. و چیزهایی که به محض رسیدن به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید، مثل دستمال کاغذی و لباس زیر در بالای چمدان جا می‌گیرند.

پاسپورت

پاسپورت

یکی از مهم‌ترین لوازم لازم برای مسافرت که در سفرهای خارجی به آن نیاز پیدا می‌کنید، پاسپورت است. بدون آن نمی‌توانید زیاد دور شوید. قبل از شروع مسافرت به تاریخ انقضای پاسپورت توجه کنید. مطمئن شوید حداقل شش ماه تا انقضای پاسپورت باقی مانده باشد. بنابراین قبل از شروع، اقدام به تمدید آن نمایید.

جوراب

جوراب

در لوازم لازم برای مسافرت به همراه داشتن حداقل سه تا چهار جفت جوراب ضروری است. در هنگام مسافرت بدلیل استفاده طولانی مدت از کفش، پاها به صورت مداوم عرق می‌کنند. همچنین جوراب‌های بلند محافظ بسیار خوبی در محیط‌های جنگلی می‌باشند. بنابراین بهتر است با خود جوراب اضافه به همراه داشته باشید. همچنین اگر جایی می‌روید که آب و هوای آن منطقه سرد و خشک است، پیشنهاد می‌شود با خود جوراب‌های ضخیم ببرید.

 

شارژر تلفن همراه و پاوربانک

شارژر تلفن همراه و پاوربانک

اتمام باتری تلفن در میانه راه اتفاق ناخوشایندی است. ممکن است شرایطی پیش بیاید که به تلفن احتیاج پیدا کنید. بنابراین داشتن یک شارژر خوب با سیم کوتاه و گیره تلفن برای مواقعی که در میانه راه هستید ضروری است. همینطور سعی کنید یک تلفن اضافی ساده در میان وسایلتان به همراه داشته باشید. تلفن‌های معمولی دوام بالاتری نسبت به گوشی‌های هوشمند دارند و باتری آن‌ها بسیار دیرتر تمام می‌شود. مطمئن باشید نمی‌خواهید مواقعی که مسیر را گم کرده‌اید یا در یک موقعیت عکاسی بسیار خوب هستید گوشیتان خاموشی باشد.

به دنبال وسایل کمپینگ و مسافرت هستید؟ روی لینک خرید وسایل کمپینک و مسافرت بزنید.

همینطور برای اطمینان از این موضوع بهتر است با خود یک پاوربانک هم ببرید. جدا از گوشی، پاوربانک‌ها می‌توانند تمامی گجت‌های الکترونیکی دیگر را هم شارژ کنند و آنهایی که مستقیماً به برق متصل می‌شوند را روشن کنند. لیست کاملی از انواع پاوربانک‌ها با ظرفیت‌های متفاوت را می‌توانید در وب سایت چوپس خریداری نمایید.

لباس

لباس

قسمت سخت هر سفر، انتخاب لباس‌ها است. به یاد داشته باشید که ترکیبی از لباس‌های نازک و ضخیم را با خود به همراه داشته باشید. بسته به نوع سفر و جایی که می‌روید نوع آن‌ها متفاوت است. بنابراین آب و هوای جایی که به آن سفر می‌کنید را در نظر بگیرید. در کل سعی کنید تا حد امکان سبک‌تر باشید. و تنها لباس‌های ضروری را با خود به همراه داشته باشید.

این نکته را در نظر بگیرید که قرار است چه فعالیت‌هایی را در طول سفر داشته باشید. تا مناسب به آن انتخاب کنید. همچنین اگر قرار است مسافرتتان مدت زمان نسبتاً طولانی داشته باشد. مطمئن شوید هتلی که به آن می‌روید تجهیزات لازم برای شستشوی لباس را داشته باشد. تا بتوانید لباس‌های خود را مرتب بشورید.

اگر در مکانی که به آن می‌روید بارندگی زیاد است، حتماً با خود لباس‌های ضد آب، مثل هودی‌های نانو به همراه داشته باشید.

کفش و کتانی‌های مناسب

کفش و کتانی‌های مناسب

مهمترین لوازم لازم برای مسافرت را فراموش نکنید مخصوصا اگر راه رفتن‌های طولانی بخشی از سفر شما است، همراه خود کفش‌های مناسب و با کیفیت ببرید. محافظت از پاها در هنگام پیاده روی‌های طولانی مدت آن هم هنگامی که در مسافرت هستید، امری بسیار مهم و ضروری است. بسته به جایی که می‌روید، کفش یا کتانی مناسب را انتخاب کنید. مقاومت در کنار نرمی، وزن سبک، قالب و فرم کلی، آج‌های کف و میزان پوشش آرنج‌ها مواردی هستند که باید در هنگام انتخاب به آن‌ها دقت کنید.

کیسه خواب

کیسه خواب

به همراه داشتن یک کیسه خواب همیشه به کار است. مخصوصاً اگر خوابیدن در محیط‌های غریب برایتان سخت باشد. کیسه خواب سبک بوده و نحوه باز و بست کردن آن راحت است. این باعث می‌شود به راحتی بتوانید آن را در چمدان جا دهید.

اما چطور می‌توان تمامی این وسایل را در چمدان جا داد؟ آن هم طوری که به راحتی قابل دسترسی باشند و فضای کمی را اشغال کنند.

مکنده، دمنده جیبی، ابزاری مناسب برای مسافرت و فشرده سازی لوازم خانه

این ابزار کوچک می‌تواند فضای چمدان‌های شما را تا دو برابر بیشتر کند. و باعث می‌شود تا از حداکثر فضای موجود خود استفاده کنید. تنها کافی است لباس‌ها و یا مواد غذایی خود را در یک کیسه قرار دهید و با استفاده از این دستگاه هوای اضافی موجود در کیسه تخلیه کنید تا جای کافی برای دیگر محصولات باز شود.

در کنار مکش این محصول قابلیت پمپاژ هوا را هم دارد. با این محصول شما کیسه‌های غذایی را هم می‌توانید کوچک‌تر کنید. تا فضای کمتری را در یخچال و فریزر اشغال کنند. در واقع شما این قابلیت را دارید که تمام وسایل مورد نیاز خود را در حجم کمی بسته بندی کنید. پمپاژ این محصول نیز از قدرت مناسبی برخوردار بوده و می‌تواند یک توپ فوتبال، یا لوازم بادی را به راحتی باد کند.

شما میتوانید برای مشاهده این محصول بر روی لینک مکنده دمنده جیبی کلیک کنید تا با جزییات بیشتر آن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.