Design trends, دکوراسیون

بهترین وسایل برای دکوراسیون اتاق خواب کودک چیست؟

بهترین وسایل برای دکوراسیون اتاق خواب کودک چیست؟

فضای مخصوص به کودکان باید جذاب و پر از سرگرمی‌های متفاوت باشد. جایی که کودکان بتوانند در آن سرگرم شوند و قوه تخیل خود را در آن فعال نمایند. البته اجرای چنین کاری چالشی پر دردسر است. زیرا طراحی اتاقی کاربردی و زیبا که هم فرزند شما آن را دوست داشته باشد و هم طی سالیان دراز در آن احساس رضایت کند راحت نخواهد بود. اگر به دنبال ایده‌هایی نوین برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک تان می گردید به خواندن این مقاله ادامه دهید.

1. مدیریت و دسته بندی اسباب بازی ها و دیگر وسایل اتاق

بهتر است به منظور دسته بندی و مدیریت بهتر وسایل کوچکتر و یا لباس های کودکان همه چیز را در ارتفاع قدی آن‌ها قرار دهید. کمدها، قفسه‌ها و آویزهای لباس بیشتر مورد استفاده بچه ها قرار می‌گیرند اگر دسترسی به آن ها برایشان آسانتر باشد. همچنین این کار باعث می‌شود تا فرزندان شما منظم بودن را به خودی خود یاد بگیرند. زیرا مرتب کردن وسایل برای بچه ها مثل بازی کردن است. و این تمرینی است که به آن ها آموزش می‌دهد چگونه نظم را رعایت کنند. پیشنهاد می گردد تعدادی قفسه هم در گوشه ای از اتاق قرار دهید. از این قفسه ها می‌توان به منظور مدیریت عروسک‌ها، کتاب‌ها و یا سایر اسباب بازی‌های دیگر استفاده نمود.

بندها و آویزها را فراموش نکنید – مهم ترین بخش دکوراسیون اتاق خواب کودک

بچه‌ها عاشق جمع کردن وسایل ریز و درشت هستند. سعی کنید این فرآیند را برای آن‌ها آسان‌تر کنید. عکس‌ها و کاردستی‌ها حتماً نباید به دیوار بچسبند. سعی کنید با استفاده از بند و یا طناب در جلوی پنجره اتاق و یا بالای تخت خواب محلی را برای آویزان کردن نقاشی‌ها و یا کاردستی‌ها به وجود آورید. با این کار هم فضای بیشتری در اختیار کودکتان قرار می‌دهید. و همزمان او را تشویق به ساخت کاردستی و یا کشیدن نقاشی‌های بیشتر می‌کنید.

همه چیز درباره دکوراسیون اتاق خواب کودک

تخته های مغناطیسی

راه دیگری که ما برای ایجاد فضای بهتری برای مدیریت نقاشی‌ها و سایر اشیاء دیگر که قابلیت آویزان کردن دارند پیشنهاد می‌کنیم، تخته‌های مغناطیسی است. در فروشگاه‌های آهن آلات به دنبال آهن گالوانیزه بگردید. ورقه‌های گالوانیزه نسبتاً ارزان هستند. بهتر است یک برش با ابعاد مناسب آن را در یک قاب مناسب قرار دهید. و آن را در ارتفاع مناسب کودکان روی دیوار بچسبانید. در این صورت به راحتی یک قاب آهنربایی بزرگ را برای بچه‌ها تدارک دیده‌اید. از فروشگاه‌های لوازم التحریر می‌توانید آویزهای آهنربایی در طرح‌های گوناگون را خریداری کنید. در نهایت کودکان شما می‌توانند نقاشی‌ها و کاردستی‌های خود را به تخته آهنربایی متصل کنند.

2. از رنگ ها و اشیاء شب نما استفاده کنید

بیشتر فروشگاه های لوازم تزیینی و اسباب بازی رنگ‌ها و محصولات شب نما را می‌فروشند. شما می‌توانید به آسانی این محصولات را خریداری کرده و در دکوراسیون اتاق کودک به کار ببرید. این لوازم که در تاریکی می درخشند باعث به هیجان آوردن بچه‌ها می‌شوند. این کار باعث می شود تا فرزند شما به خاموش کردن چراغ‌ها در شب و هنگام خواب علاقه مند شده و ترس از تاریکی را کنار بگذارد. سعی کنید با استفاده از رنگ‌های شب نما تصویر یک ماه را روی سقف اتاق نقاشی کنید. و یا دور تا دور اتاق را با طرح های جذاب نظیر ساختمان‌ها و یا ستاره‌ها پر کنید.

3. لوازم نقاشی و کاردستی | برترین قسمت دکوراسیون اتاق خواب کودک

بهتر است در گوشه‌ای از اتاق فضایی برای کثیف کاری‌های بچه‌ها و نقاشی کردن در نظر بگیرید. یک میز کوچک با صندلی تهیه کنید. و آن را نزدیک دیواری خالی قرار دهید. روی دیوار یک تخته نقاشی قرار دهید. به هیچ عنوان از وایت برد استفاده نکنید. تخته‌های وایت برد مناسب نقاشی نیستند. بهترین گرینه برای نقاشی چالک برد است. شما می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های لوازم التحریر در ابعاد و رنگ‌های متفاوت چالک برد خریداری کنید.

4. برچسب های دیواری با طرح های متنوع

برچسب‌های دیواری محصولاتی هستند که می‌توان در تنوع وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع آن‌ها را خریداری کرد. با اندکی حوصله و سلیقه می‌توان به راحتی تمامی قسمت‌های خالی اتاق را با این برچسب‌ها پر نمود. برای ایجاد انگیزه و چالشی سرگرم کننده اجازه دهید که بچه‌ها خودشان آن‌ها را به دیوار بچسبانند. نیازی هم نیست که نگران سطح دیوار باشید. زیرا این محصولات به دیوار آسیبی وارد نمی‌کنند و در صورت خراب شدن طرح به آسانی قابل جدا شدن هستند.

دکوراسیون اتاق کودک

5. برای روشنایی اتاق به یک منبع نور بسنده نکنید

در نظر داشته باشید که کودکان تمامی فعالیت‌های خانگی روزانه خود را در اتاق خود انجام می‌دهند. بهتر است برای محافظت از چشم کودکان همزمان از چند چراغ استفاده شود. به عنوان مثال اگر در اتاق میزی برای مطالعه قرار داده‌اید، یک چراغ مطالعه هم روی آن بگذارید. یا یک چراغ خواب با نوری ملایم در راهروی جلوی در اتاق نصب کنید. این چراغ در تاریکی شب به کودک شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به سرویس بهداشتی برود.

6. از سلیقه کودک در تمامی قسمت‌ها استفاده کنید | روشی قدیمی ولی قابل انجام برای دکوراسیون اتاق خواب کودک

یکی از مواردی که احتمال دارد به آن توجه نکرده باشید مشارکت دادن بچه‌ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یا فرآهم کردن لوازم مورد نیاز است. توجه داشته باشید که در نهایت این کودکان شما هستند که در محیطی که برای ساخت آن تلاش می‌کنید زندگی خواهند کرد. بنابراین تا حد امکان سعی کنید از سلیقه آن‌ها در تک تک مراحل استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر در حال رنگ زدن دیوارهای اتاق هستید بخشی از این پروسه را به بچه‌ها بسپارید. یا در رابطه با رنگ از آن‌ها نظرخواهی کنید. یا اگر در حال دوخت پتو یا یک روبالشی برای کودک خود هستید اجازه دهید روی قسمتی از آن را کودکتان نقاشی کند.

به صورت کلی بهترین پوسته برای دکوراسیون اتاق خواب کودک آن است که با علایق فرزند شما هم سو باشد. چیزهایی مثل رنگ‌های مورد علاقه، شخصیت‌های فیلم یا برنامه کودک مواردی است که بهتر است به آن توجه کنید. معمولاً محبوب ترین تم ها برای اتاق خواب کودکان قلعه‌های بزرگ، سفینه‌های فضایی، خانه‌های جنگلی و کشتی دزدهای دریایی است. همچنین این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که تمام بچه‌ها عاشق ساختن چیزهای جدید برای خود هستند. و گاهاً والدین خود را غافلگیر و شگفت زده می‌کنند. بنابراین بهتر است تجهیزات لازم در زمینه‌ای که کودک شما به آن علاقه مند است را فراهم نمایید. اگر به دنبال این هستید بهترین لوازم را برای تزئین اتاق کودک خود داشته باشید روی لینک خرید محصولات دکوراسیون داخلی بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *